>

Click

Březen 2008

Renovace začíná

Po pracovním týdnu jsme se z bráchou nedočkavě pustili do renovace auta. Práce probíhají pouze o víkendech, takže samotná demontáž celého autai se protáhla na několik týdnů.
Začali jsme předkem automobilu a demontovali blatníky , kapotu, přední světlomety musí na výměnu. Přední kapota je natolik prolezlá rzí, že se zachránit nepodaří a budu objednávat novou.
Pokračuje demontáž přední plastové masky se strukturou včelího plástu. Z důvodu prasklého kusu plastu bude třeba objednat novou. Začínáme s interierem, první jde na řadu rádio.
Palubka je venku a je možno již jednoduše vyjmout jednotku klimatizace - zajímavé je že u Machu jsou použity podtlakem ovládané klapky rozvodu vzduchu. Boční okna a dveře venku. Čelního sklo bude nutné vyměnit vzhledem k velké prasklině, Přední sklo je v karoserii zalepeno. Odřízli jsme jej strunou. Ostatní skla jsou pouze v gumovém těsnění. Skla ve dveřích jsou bezrámová. Veškerá těsnění je ve špatném stavu a bude nutné je koupit nové.
Demontovaná sedadla, ještě zbývá koberec. Zadní sklopné sedalo.
Pohled na demontovaný interiár a děravou podlahu. A zadní část - to bude vyvářečka .:-)
Přesunuli jsme se k motorovému prostoru a přikročili k vyjmutí motorové jednotky. Pěkně postupně odpojili veškeré přívody elektřiny, táhla karburátoru. Vyjmuli startér, alternátor. Poté odpojili motor od převodovky. Motor zajistili na kladce a odpojili poslední šrouby v silentblocích. Po chvíli lomcování se motor uvolnil a šel jednoduše vytáhnout. Váha litinového agregátu je přes 200 kg. Motor je prozatimně uložen na vozíku.
Převodovka C4 není původní a šla ven již poměrně lehce po jednoduché demontáži táhel kulisy řazení a trubek chladícího olejového okruhu. Odpojení brzdových hadic - tedy toho co z nich zbylo
Zadní náprava je venku. Silentbloky i pružiny budou obědnány nové Zbývá přední náprava.