>

Corvette - představení vozu


Corvette nám přibyla do garáže koncem listopadu 2009. Jde o modelový ročník 72. Tedy poslední klasický Stingray s chromovými nárazníky. Historii vozu je možné vysledovat zhruba do roku 1990 kdy se pohyboval na území státu Utah v Salt Lake City. Ovšem díky zbytkům build sheetu, který jsem náhodou objevil v rámu auta je zřejmé, že původně byl automobil prodán v Kalifornii. Auto bylo v překvapivě dobrém stavu. Rám téměř bez koroze. Laminátová karoserie utrpěla menší poškození v oblasti levého předního spojleru a byla amatérsky vylaminována již v USA. Kyselina ve schránce pro baterii také zanechala své dílo a vyleptala spodní část.

Na autě byly provedeny jakési úpravy o jejichž účel mi není příliš jasný. V prazích rámové konstrukce byly autogenem vyřezány díry o velikosti 5x5 cm. Mohu se pouze domnívat, že kdysi v minulosti někdo auto vybavil podprahovými výfuky a a následně je tímto způsobem odstranil. V zadní části rámu za nádrží byl navařen pořádný L profil a před nádrží na rámu byly objeveny opět zbytky jakési konstrukce - že by rampa na Drag racing ? Opravdu nevím.

Motor je dle čísla originální (tzv Matching numbers) small block o objemu 350 kubických palců tedy asi 5,7 litru. Motor musel v USA projít opravou. Jak vidíte někdo nainstaloval chromová víka i vanu a nový rozdělovač. Karburátor je původní Rochester QuadraJet. Do útrob motoru jsem se zatím nepodíval. Kromě potíží se startováním (seřízení karburátoru , sytič) běží celkem dobře. Tlaky motoru jednotlivých válců dosahují vyrovnaných hodnot. Převodovka je klasický GM 3 stupňový automat Turbo hydramatic TH400. Při koupi neřadila. Jak se ukázalo šlo o banální problém s nedostatkem oleje, který za několik let co auto stálo prosáknul těsněním ven. Po dolití asi 4 litrů oleje řadí pěkně plynule. Na autě byly vyměněny tlumiče, i zadní listové pero. Diferenciál již někdo demontoval a nevím, zda je původní či nikoliv. Corvette má kotoučové brzdy na všech kolec ha při koupi auto nebrzdilo, brzdové gumičky prosakovaly. Brzdové vedení bylo v dobrém stavu bez koroze.

Deluxe Interier je pravděpodobně původní až na sedadla. Ty někdo vyměnil za jiná potažená černým semišem. Targa panely i zadní kolmé okno jsou odmímatelné čímž můžete auto rychle změnit na efektní polokabrio.

Níže uvádím přináším pár fotek z převozu a uložení v garáži

Nakládání na podvalník a odvoz domů. Čeká nás přes 400 km cesty. Pohled na Corvetu při při jízdě. Oprávněně jsme budili náležitou pozornost okolojdoucích řidičů :).
A už jsme doma a auto je pěkně v suchu v garáži Ještě fotka ze zadu.
Pohled do interiéru. Všiměte si dobastleného neoriginálního rádia. Zůstala v něm kazeta AC/DC ještě po původním majiteli. Volant s Corvette emblémem. boku
Ford a Chevrolet spolu pod jednou střechou.
Inspekce brzd. Foto podvozku - nádhera v porovnání s Machem.
Příprava na test motoru. 200 koňový small block 350.

Několik videí pořízených při zkušebních jízdách.

První zážeh a vymetení pavouků z výfuků

Po opravě brzd jsme auto projeli. Neseřízený podvozek nevyvážená kola i chatrný stav pneumatik neumožnoval jízdu nad 60 kmh.